Píšu o nás – vnajlepsichrokoch.sk Pridať komentár

O svojich pocitoch a atmosfére pri páčení Cognac boxu sa podelil na svojom blogu Páni v najlepších rokoch aj veľký odborník a pôžitkár, redaktor SME Milan Gigel (celý článok si môžete pozrieť tu)

Ako sme páčili narodeninovú debnu Dakelos

 

Drevená debna, páčidlo a neutíchajúca zvedavosť. Len ťažko možno popísať pocity, ktoré postúpite v sviatočnej chvíli. S očakávaním neznámeho, pred zrakmi svojich blízkych, podvihujete jeden klinec za druhým, aby ste vyslobodili vinš, milú pozornosť a zábavu pre nasledujúce chvíle.

Ak príde na darčekové bedne, prvý pocit je ten najmocnejší. Naveky zostane vpísaný do spomienok, bez ohľadu na to, či sa tak udialo pri meninách, okrúhlinách alebo výročí. Aké to je, ak sa vo vašich rukách ocitne darčeková debna Dakelos? Zažili sme to na vlastnej koži.

Koloniál vo vašich rukách

Hlavou vám preblesnú spomienky na dávne koloniálne časy s exotickým tovarom, ktorý v drevených debniach precestoval pol sveta. V ďalšej sekunde sa cítite ako Indiana Jones, ktorý páči z prepravných debien archeologické tajomstvá. Hoci v tomto prípade je veľkosťou tak akurát do rúk, stále má svoje mocné čaro.

Mäkké smrekové latky a vôňa dreva prehlušia ošiaľ. Vyslobodíte z motúzov páčidlo, zarazíte ho pod veko a vzrušene ním kývate z boka na bok, kým nevyslobodíte všetky klince z tuhého objatia. Veko odsúvate nabok a drevo vonia ešte viac ako doposiaľ.

Atmosféra Francúzska

Každá darčeková debna má svoju tému, ktorej je oddaný jej obsah. I v tomto prípade to nie je inak. Bez toho aby ste tušili. že sa vo vnútri ukrýva rozmarný, francúzsky pôžitok, objavujete neohlásenú tému kúsok po kúsku.

Aj bez šansónov je chvíľa vybaľovania priam sviatočná. Na stôl putuje fľaša výberového koňaku, k nej sa pridáva dvojica pohárikov, objavuje sa čokoláda, pribúdajú francúzske teriny, cigary, ba i mandle. Z každého kúsku dýcha exotika, sú to veci ktoré sa na stole neobjavujú každý deň.

Chute bez kompromisov

Ak sa počítate k cestovateľom a Francúzsko máte v blahej pamäti, i letný pohľad na nálepky sklenených pohárov odhalí chute, ktoré sa na vás vyvalia v plnej sile.

Terine de Sanglier au Cognac, Terine de Candard à l’Orange, Terine de Faisanà l’Armagnac – výdatné, mäsové nátierky z diviny, kačky a bažanta – vždy s kvapkou vyberanej príchute naviac. Žiadne priemyselné skratky, ale tradičná, francúzska kuchyňa z malej konzervárne, ktorá funguje od roku 1950.

Stačí zaplniť stôl pečivom a z trojice 180-gramových pohárikov pripravíte priam epikurejské blaho. Mocné vône a ešte mocnejšie chute sa priam dobývajú k vašim zmyslom, aby ste ich ocenili na sviežom povetrí terasy. Rozoznávate chute, ktoré sa vyplatí vychutnať. Delíte sa o radosť s ostatnými.

Klenot z Champagne

Ak sa povie koňak, Rémy Martin VSOP Mature Cask Finish je sám sebou príležitosťou na dlhé znalecké rozpravy. Za jantárovými tónmi ukrýva vyzreté, ovocné chute, ktoré sa v príjemnej jemnosti rozpíjajú do komplexných odtienkov chutí.

Nie je to koňak, ktorý nalejete do pohárika, ovoniate, ochutnáte a viete o ňom všetko. Ochutnávate ho dúšok po dúšku, aby vám vyjavil ďalšie skryté chute a arómy k novému pôžitku. Nenudí, povzbudzuje do znaleckej diskusie a ani sa nenazdáte a príde na párovanie chutí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *